Štai kaip priversi juos pasiilgti
Jūs nemeluosite sau, kad jaučiatės nuostabiai ir
puikiai.
Pirmiausia leisi sau jų pasiilgti.
Jūs neketinate jiems skambinti. Jūs neketinate jų maldauti. Jūs neketinate maldauti, derėtis ar derėtis, kaip susigrąžinti. Jūs jų nepraleisite viešai, garsiai ar beviltiškai, bet pajusite tai tiesiai iki širdies gelmių.
Ar meilė yra jausmas ar emocija?
Meilė yra universali sąvoka, kuri šimtmečius glumino ir žavėjo
žmoniją. Poetai, filosofai, mokslininkai ir kasdieniai žmonės bandė
įminti jo paslaptis. Vienas iš pagrindinių dažnai kylančių klausimų
– ar meilė yra jausmas, ar emocija. Norėdami į tai atsakyti, turime
įsigilinti į žmogaus patirties, psichologijos ir net neurologijos
gelmes, kad suprastume tikrąją meilės esmę.
50 patarimų, kaip pagerinti savo emocinį intelektą
Emocinis intelektas skatina jūsų veiklą tiek darbe, tiek asmeniniame gyvenime, tačiau tai prasideda nuo jūsų. Nuo jūsų pasitikėjimo, empatijos ir optimizmo iki socialinių įgūdžių ir savikontrolės, savo emocijų supratimas ir valdymas gali paspartinti sėkmę visose jūsų gyvenimo srityse.
Emocijų funkcijos
Neįmanoma įsivaizduoti gyvenimo be emocijų. Mes branginame savo jausmus – džiaugsmą žaidžiant kamuolį, malonumą, kai prisilietėte prie mylimo žmogaus, ar linksmybes su draugais vakaro metu. Net ir neigiamos emocijos yra svarbios, pavyzdžiui, liūdesys, kai miršta mylimas žmogus, pyktis, kai jį pažeidžiama, baimė, kuri mus nugali baisioje ar nežinomoje situacijoje, arba kaltė ar gėda prieš kitus, kai mūsų nuodėmės paviešinamos. Emocijos nuspalvina gyvenimo patirtį ir suteikia jiems prasmės bei skonio.
Emocijos Kasdienybėje: Kaip Jos Formuoja Mūsų Pasaulį ir Mūsų Pačius
Kasdienybė yra nuspalvinta įvairiausių emocijų – nuo ryto iki vakaro mūsų vidinis pasaulis nuolat kinta. Vieną akimirką galime jausti pakylėjimą, džiaugsmą ar meilę, o kitą – nerimą, pyktį ar liūdesį. Emocijos yra natūrali žmogaus reakcija į aplinką, tačiau jos ne tik atspindi mūsų būseną – jos taip pat formuoja mūsų sprendimus, santykius, produktyvumą ir bendrą gyvenimo kokybę.
Kodėl man reikia emocijų?

Mes visi jaučiame emocijas. Tai dalis to, kas daro mus
žmonėmis.
Pyktis, liūdesys, baimė, laimė ir meilė – tai emocijos, kurias beveik kiekvienas žmogus jautė tam tikru savo gyvenimo laikotarpiu.
Tačiau kas yra emocijos, kuo jos skiriasi nuo jausmų ir kodėl jos svarbios?
Jausmai: žmogaus emocijų sudėtingumas
Bet kas tiksliai yra jausmai? Tai nėra vien fiziologinės reakcijos ar abstrakčios sąvokos; jie yra mūsų bendro žmogiškumo esmė. Jausmai – tai subtilūs džiaugsmo virpesiai, neramios liūdesio bangos ir elektrinės meilės kibirkštys, kurios sklinda mūsų gyslomis. Jie yra kompasas, kuriuo mes naršome gyvenimo labirintu.
Iš esmės jausmai yra sudėtinga biologijos, psichologijos ir kultūros sąveika. Jie yra sudėtingų mūsų smegenyse vykstančių biocheminių procesų, kuriuos įtakoja mūsų unikali gyvenimo patirtis ir mus supantis pasaulis, rezultatas. Nors galime dalytis tam tikromis universaliomis emocijomis su savo artimaisiais – laimė, liūdesys, pyktis, baimė ir nuostaba – jų išraiška ir intensyvumas yra labai individualūs.
Gyvenimas ir emocijos kuriant sąmonę

Psichologinė gerovė yra įsišaknijusi giliame
įsikūnijime.
Nelengva aiškiai pamatyti, kaip giliai įkūnyta mūsų psichologija. Daugelis kultūrinių interpretacijų, kurių šaknys yra dualistinė metafizika, vis dar palieka gilius pėdsakus mūsų mąstyme: gilus atskyrimas tarp kūno ir proto, tarp žmogaus ir gamtos, tarp subjekto ir objekto, tarp dvasinio ir materialaus, tarp kalbos ir tikrovės užtemdo mūsų perspektyvą.
Svarbus emocijų ir jausmų skirtumas

Daugelis žmonių sutinka, kad palaikyti ryšį su savo jausmais yra
sveika. Ar jie tai daro reguliariai, yra kitas dalykas. Bet ką
daryti su emocijomis?
Nepaisant to, kad žodžiai vartojami pakaitomis, emocijos ir jausmai iš tikrųjų yra du skirtingi, bet susiję reiškiniai. Emocijos kyla kaip pojūčiai kūne. Jausmus įtakoja mūsų emocijos, bet jie atsiranda iš mūsų psichinių minčių.
Kas yra teigiamos emocijos psichologijoje?
Teigiamos emocijos – tai jausmai, kurie skatina pasitenkinimą, laimę, ramybę, optimizmą ir kitas malonias psichologines būsenas. Psichologijoje teigiamos emocijos laikomos esminiu veiksniu, prisidedančiu prie žmogaus psichologinės gerovės, sveikatos, tarpusavio santykių kokybės ir gyvenimo pilnatvės. Šiame straipsnyje apžvelgsime teigiamų emocijų prigimtį, funkcijas ir reikšmę žmogaus gyvenime, pasitelkdami pavyzdžius, tyrimus ir ekspertų įžvalgas.
5 patarimai, kaip padėti vyrams išreikšti savo emocijas

Pasaulyje, kuriame vyriškumas dažnai siejamas su stoicizmu (skausmo
ar sunkumų ištverme be jausmų demonstravimo ir nesiskundimo) ir
emociniu suvaržymu, daugeliui vyrų sunku atvirai reikšti savo
emocijas. Šis nenoras dalytis savo jausmais gali sukelti įvairių
problemų, įskaitant psichinės sveikatos problemas ir įtemptus
santykius.
Emocijų vadovas
Suvokimas, kad kiekvienas atsitiktinis praeivis gyvena tokį pat
ryškų ir sudėtingą gyvenimą kaip ir jūs – apgyvendintą savo
ambicijų, draugų, rutinos, rūpesčių ir paveldėto pamišimo – epinė
istorija, kuri tęsiasi nepastebimai aplink jus kaip skruzdėlynas,
besidriekiantis giliai po žeme, su įmantriais takai į tūkstančius
kitų gyvenimų, kurių egzistavimo niekada nesužinosite ir kuriuose
galite pasirodyti tik vieną kartą, kaip papildomas gurkšnojantis
kavą fone, kaip eismo neryškus greitkeliu, kaip apšviestas langas
prieblandoje.
Skirtingų Profilių Emocijų Pasaulis

Emocijos vaidina pagrindinį vaidmenį mūsų kasdieniame gyvenime, paveikdamos tai, kaip mes patiriame mus supantį pasaulį ir bendraujame su juo. Nuo to momento, kai pabundame iki einame miegoti, emocijos nuspalvina mūsų patirtį, formuoja mūsų mintis, sprendimus ir elgesį.
Kaip autistiškas žmogus, turiu pripažinti, kad ne visada geriausiai susitvarkau su savo emocijomis. Tiesą sakant, per pradinį terapijos susitikimą su psichoanalitiku aš desperatiškai bandžiau padaryti įspūdį. Netyčia išsprūdau, kad „aš nekenčiu emocijų“. Psichoanalitikas švelniai atkreipė dėmesį į tokio psichologo teiginio ironiją! Taigi sakyti, kad turiu sudėtingą ryšį su emocijomis, yra per menka. Gilinimasis į emocijų mokslą buvo lūžis, paskatinęs mane iš naujo įvertinti jų reikšmę savo gyvenime.
Iš kur kyla emocijos? Išsamus tyrimų vadovas
Emocijos, sudėtingi psichinių ir fizinių būsenų deriniai, sudaro platų spektrą. Jie apima viską nuo džiaugsmo pakilimo iki liūdesio svorio, pykčio įkarščio, baimės antplūdžio, netikėtumo sukrėtimo ir pasibjaurėjimo. Tai ne tik trumpalaikiai jausmai; jie yra stiprūs mūsų pasirinkimų, veiksmų ir socialinių sąveikų veiksniai, vaidinantys gyvybiškai svarbų vaidmenį mūsų sveikatai ir gerovei. Emocijų, susikertančių disciplinų, tokių kaip psichologija ir neuromokslas, tyrimas siekia atskleisti sudėtingą jų veikimą ir poveikį žmogaus elgesiui.
Jausmai nėra faktai: kaip atskirti patirtį iš tikrovės
Naršymas sudėtingame mūsų vidinio pasaulio kraštovaizdyje gali būti kupinas intensyvių emocijų, kai jausmų yra daug, bet ne visada faktiškai. „Jausmai nėra faktai“ – ši mantra yra esminis priminimas, kai interpretuojame galingas emocijas, kurios mus informuoja ir kartais klaidina įvairiais gyvenimo scenarijais. Emocijos veikia kaip barometras, nepaprastai jautriai įvertinantis mūsų poreikius ir patirtį. Tačiau svarbu atsiminti, kad nors emocijose yra tiesos, jos ne visada sutampa su tiesa. Menas klausytis ir suprasti savo jausmus yra labai svarbus, kaip ir įgūdis atpažinti, kada jie gali nukreipti mus nuo kurso.
Savo emocijų supratimas
Kaip emocijos mums padeda
Ką tu jauti dabar, kai pradedi tai skaityti? Ar tau įdomu? Tikiesi, kad sužinosi ką nors apie save? Nuobodu, nes tai yra kažkas, ką jūs turite padaryti mokykloje ir jums tai nelabai patinka – ar esate laimingi, nes jums patinka tai mokyklos projektas? Galbūt jus blaško kažkas kita, pavyzdžiui, jaučiatės susijaudinęs dėl savaitgalio planų arba liūdnate dėl to, kad ką tik išsiskyrėte.
Emocijų Paslaptys: Emocinės Psichologijos Pagrindų Atskleidimas

Tai, kaip interpretuojame ir reaguojame į mus supantį pasaulį,
lemia tai, kas esame, ir prisideda prie mūsų gyvenimo kokybės.
Emocinės psichologijos tyrimas leidžia tyrėjams pasinerti į tai,
kas verčia žmones reaguoti taip, kaip į tam tikrus dirgiklius, ir
kaip šios reakcijos veikia mus tiek fiziškai, tiek psichiškai. Nors
emocinės psichologijos tyrimas yra platus ir sudėtingas,
mokslininkai atrado nemažai apie tai, kas sudaro mūsų emocijas ir
mūsų elgesio bei fizines reakcijas į jas.
3 žingsniai efektyvaus emocijų valdymo link
Emocijos lydi mus kiekvieną dieną, kiekvieną akimirką, tačiau jas suprasti, valdyti ir tinkamai reikšti kartais ypač sunku. Emocijos padeda geriau pažinti kitus, o gyvenimas įgauna daugiau spalvų. Kaip išmokti tinkamai reikšti jas visas – ne tik džiaugsmą, bet ir pyktį ar nepasitenkinimą?
Mano emocijos ir jausmai: kaip juos atpažinti ir valdyti?
Emocijos ir jausmai vaidina labai svarbų vaidmenį mūsų gyvenime.
Emocijos kyla spontaniškai ir trunka neilgai, o jausmai – kiek
intensyvesni ir ilgiau trunkantys. Tiek emocijos, tiek jausmai kyla
nuolatos, padeda užmegzti santykį su mus supančia aplinka, parodo,
kaip vertiname konkrečią situaciją, ar yra patenkinami mūsų
poreikiai. Šios vidinės būsenos mums padeda suprasti tai, ką
išgyvename bei reaguoti. Jų pažinimo ar kontrolės stoka ir
netinkama raiška gali sukelti sunkumų, susijusių su emocine, fizine
sveikata, prisitaikymu aplinkoje.
Emocijos turi padėti mąstyti, o mintys – padėti valdyti emocijas
Ar kartais jaučiatės taip, tarsi gyventumėte mechaniškai atlikdami veiksmus? Ar dažnai elgiatės taip, tarsi viskas būtų gerai, nors iš tiesų jaučiatės vieniši ir atkirsti nuo gyvenimo? Net jei gyvenate gerai, gal jaučiate, kad kažko trūksta, kad būtumėte laimingi? Jei taip, galbūt kenčiate vaikystėje patirtos emocinės nepriežiūros pasekmes.